WordPress ve Blogger Sitelerim.

konu görüntülenme sayacı 2749 izleme

WordPress ve blogger sitelerimin yanında adkumikli.com benim kişisel blog sitem olucak. Uzun zamandır kullandığım bu site tasarım aşamasındaki sitelerimin test sunucusu görevini üstlendi. Şimdi’de kişisel blog sitem olarak yayın hayatına devam edicek, çevrem ve beni takip edenler için ara ara yayınlarımızı buradada paylaşacağım.

 

Global WordPress ve Blogger Sitelerim

Global olarak yayına başlayan sitelerim başında OKUTR.COM  geliyor. WordPress ana web sitem olacak bilgi, bilim ve bilişim hakkında makaleler ile içerikler bulunacak.

Blogger sitem olan OKUTR81.BLOGSPOT.COM çoğu kişi gibi benimde ilk web sitesi tecrubemi yaşadığım platform olması dolayısıyla ve özelleştirilebilir tema yapısı ile ilk site tasarım işi olan web desing işine bulaştığım bir alan olduğu için tozlu raflara kaldırılmasını haksızlık olarak görüyorum. Yıllarda geçse blogger’ın yeri bende başka o nedenle makalelerimi oradan da takip edebilirsiniz.

 

okutr.com
okutr.com web sitesi

 

OKUTR.COM

Adkumikli.com‘ da 2016 yılından beri geliştirdiğim wordpress temasının HTML5 ve CSS3 uyumluluk sorunlarını giderip birazda SEO uyumlu hale getirerek makyajlanmış haliyle birlikte OKUTR.COM‘ a entegre ettim. Masaüstü ve mobil kullanılabilirlik geriye dönük tarayıcı desteği ekleyerek okunabilirliliği artırdım ki kullanıcılarla etkileşim ileri seviyede olsun.

Tasarım olarak sadelikten yanayım ziyaretçilerimizin aradığı bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için basit bir yapı oluşturdum. Günümüzdeki web sitelerine baktığımızda kullanıcı odaklı değilde hep para odaklı tasarımlardan dolayı hem içeriğe ulaşmak zor hemde özgün içerik yok.

İnternet dünyası gelişen teknolojininde avantajı ile artık çöplük gibi bilgi kirliliğiyle dolu içerik botlarıyla çekilen içerikler nedeniyle kopya makalelerden geçilmiyor. OKUTR.COM‘ u kurma amacımın başında da bilgi ve birikimim kadar sizlere özgün içerikler sunmak olucak.

 

okutr81
Okutr81.blogspot.com blogger web sitesi

 

OKUTR81.BLOGSPOT.COM

2011 yılında internet hayatıma ilk başladığım blogger sitesinde ki ilk yıllardan sonra geliştirmeye başladığım ilk temam adkumikli.blogspot.com olmuştu. Akabinde kullanılabilirliliği az olduğu ve o zamanın internet hızına geç cevap vermesinden dolayı ikinci temayı geliştirmeye karar verdim ikinci temamı adkumikli81.blogspot.com üzerine inşa etmeye başladım internet hayatına atıldığım ilk günden beri tek amacım bilgiye kolay ulaşılabilirlik olmuştu.

 

Bu doğrultuda ikinci temamı geliştirmeye başlasamda blogger da her şey sınırsız değil çoğu kısıtlamalar var. Blogger tasarlaması biraz daha karışık bir yapıda platform olması nedeniyle. WordPress’ e 2015 yılı son çeyreginde ğeçmeme sebep olmuştu. Artık HTML5 ve CSS3 ile blogger daha komplike bir hal aldı. Bu zamana kadarda temayı test etme ve iyileştirme şansı buldum ve ufak dokunuşlar yaptım.

Artık bu tema okutr81.blogspot.com teması olarak kullanmak için HTML5 içerisine giydirip mobil uyumlu hale getirdikten sonra hizmete hazır hale gelecek. Bilgiye ulaşılabilirlilik açısından tüm platformlarda hizmet vermeye devam edeceğiz.

Bu Yazıyı Paylaş :
DİĞER YAZILAR
BENZER YAZILAR
WordPress ve Blogger Sitelerim. Wordpress Wordpress ve Blogger Sitelerim.

WordPress ve blogger sitelerimin yanında adkumikli.com benim kişisel blog sitem olucak. Uzun zamandır kullandığım bu site tasarım aşamasındaki sitelerimin test sunucusu görevini üstlendi. Şimdi’  Devamını Oku...

YAZAR HAKKINDA
Yazar

Bloğun kuruluş amacı günümüzdeki bilgi kirliliğinden kurtulmuş tamamen ziyaretçilerinin özgün ve gerçek bilgiler ışığında aradıkları bilgilere hızlıca ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda amacımız ziyaretçilerin zamanını en doğru şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak ve tüm ihtiyacı bilgilere kolayca ulaşabilmelerini sağlamak olmuştur. Bu nedenle siz değerli ziyaretcilerimizin geri dönüş ve önerileri bizim için önem arz etmektedir. Bloğumuz hakkında önerileriniz için İLETİŞİM kısmından bize ulaşabilir. Bloğumuzdaki konular hakkındaki düşüncelerinizi ise YORUM YAZ kısmından bizimle paylaşabilirsiniz...

twitter sosyal ağ ikonu Facebook sosyal ağ ikonu Google sosyal ağ ikonu Youtube sosyal ağ ikonu
YORUMLAR

“WordPress ve Blogger Sitelerim.” için bir cevap

  1. ümit dedi ki:

    İlk yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir