domain hizmetleri hosting logosu

Sinema Nedir. konu görüntülenme sayacı 782 izleme

Sinema Nedir

Sinema herhangi bir hareketi düzenli aralıklarla parçalara bölerek bunların resimlerini belirleme ve sonra bunları gösterici yardımıyla karanlık bir yerde, bir perde üzerinde yansıtarak hareketi yeniden oluşturma işidir.

Sinema

Sinema Nedir

Sinema herhangi bir hareketi düzenli aralıklarla göstermeye yarayan özel bir makineyle görüntülerin beyaz perdeye yansıtıldığı salon veya yapıya sinema denir.

 

Genel olarak içinde izleyici topluluklarına film gösterilen bu iş için özel olarak yapılmış yapıya da sinema salonu denir.

 

Sinema Lumiere kardeşler ilk hareket halinde film çeken makineyi yapmışlar ve 1896 yılında bu buluşlarını ilk kez halka göstermişlerdir. İlkel bir sinema görüntüsü veren bu buluştan sonra, sinema bir hayli gelişmiş ve 1903 yılında ilk defa konusu olan bir film yapılmıştır. Bundan sonra ki gelişmeler de ise bu görüntülere ses verilmiştir. Renkli olan görüntüler elde edilmiş ve bugünkü evrimleşmiş sinema günümüze kadar ulaşmıştır.

Bu Yazıyı Paylaş :
BENZER YAZILAR
Bilgi ve Bilişim Makaleler

Bilgi ve Bilişim

Bilgi, bilim ve bilişim ağırlıklı makale ve haberlerin yer aldığı bir kaynak sitesidir.Bloğun kuruluş amacı günümüzdeki bilgi kirliliğinden kurtulmuş tamamen ziyaretçilerinin özgün Devamını Oku...

ETİKETLER

YAZAR HAKKINDA
Yazar

Bloğun kuruluş amacı günümüzdeki bilgi kirliliğinden kurtulmuş tamamen ziyaretçilerinin özgün ve gerçek bilgiler ışığında aradıkları bilgilere hızlıca ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda amacımız ziyaretçilerin zamanını en doğru şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak ve tüm ihtiyacı bilgilere kolayca ulaşabilmelerini sağlamak olmuştur. Bu nedenle siz değerli ziyaretcilerimizin geri dönüş ve önerileri bizim için önem arz etmektedir. Bloğumuz hakkında önerileriniz için İLETİŞİM kısmından bize ulaşabilir. Bloğumuzdaki konular hakkındaki düşüncelerinizi ise YORUM YAZ kısmından bizimle paylaşabilirsiniz...

twitter sosyal ağ ikonu Facebook sosyal ağ ikonu Google sosyal ağ ikonu Youtube sosyal ağ ikonu
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir