Blog nedir

konu görüntülenme sayacı 800 izleme

Blog nedir

Blog, insanların öğrendiklerini, bildiklerini, paylaşmak istediklerini, yazdığı bir sistemdir. Bu sistemi kullanabilmek için öncelikle bir websiteniz olması gerekir. Blog, Web ve Login ( WEBLOG ‘in ) kelimelerinin birleşmesiyle oluşan bir kelimedir.

Blog nedir
Blog nedir

Blog ile web site Aslında farklı şeylerdir. Blog web sitenin bir kategori çeşididir. Web site ise bu kategorilerden oluşmaktadır. Sonuç olarak fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve yaşadıklarınızı tüm dünya ile paylaşmak isterseniz en az bir web sitesine ve bir blog ‘a sahip olmalısınız.

Kod bilginiz olsun ya da olmasın blog sahibi olabilirsiniz. Eğer ki kod bilginiz yok ise binlerce tema ve tasarım içerisinde beğendiğiniz bir tanesini seçebilir ve blog ‘unuza uygulayabilirsiniz. Eğer kod bilginiz varsa kendi temanızı kendiniz yapabilir, blogunuza ek özellikler kazandırabilirsiniz.

Blog nedir
Blog nedir

Bir sürü blog türü vardır. Bazıları kişiseldir. Bazıları bilgi verme amaçlıdır, bazıları ise haber verme amaçlı olan haber bloglarıdır. Blogunuzu istediğiniz bir amaca yönelik şekillendirebilirsiniz. Blog kavramını nasıl kullanacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış birşeydir.

Eğer web dünyasına ilginiz varsa, bir şeyleri paylaşmak istiyorsanız, artık facebook ‘ta geçirdiğiniz süreyi azaltıp daha yararlı işler yapmak istiyorsanız blog açmalısınız. Bu hem sizin üslubunuzu geliştirir hem de size bir tecrübe olmuş olur.

Bu Yazıyı Paylaş :
BENZER YAZILAR
WordPress nedir İnternet WordPress nedir

WordPress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi) ‘dir. WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. WordPress, açık ka Devamını Oku...

Localhost nedir İnternet Localhost nedir

Localhost, yerel sunucu sisteminin bilgisayar IP ’sinin DNS ismidir. Bir anlamda 127.0.0.1 olarak belirlenen bilgisayarın internetsiz IP ’sinin DNS ile biçimlenmiş şeklidir. Bu sistem bilgisa Devamını Oku...

YAZAR HAKKINDA
Yazar

Bloğun kuruluş amacı günümüzdeki bilgi kirliliğinden kurtulmuş tamamen ziyaretçilerinin özgün ve gerçek bilgiler ışığında aradıkları bilgilere hızlıca ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda amacımız ziyaretçilerin zamanını en doğru şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak ve tüm ihtiyacı bilgilere kolayca ulaşabilmelerini sağlamak olmuştur. Bu nedenle siz değerli ziyaretcilerimizin geri dönüş ve önerileri bizim için önem arz etmektedir. Bloğumuz hakkında önerileriniz için İLETİŞİM kısmından bize ulaşabilir. Bloğumuzdaki konular hakkındaki düşüncelerinizi ise YORUM YAZ kısmından bizimle paylaşabilirsiniz...

twitter sosyal ağ ikonu Facebook sosyal ağ ikonu Google sosyal ağ ikonu Youtube sosyal ağ ikonu
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir